Instalacja fotowoltaiczna o mocy 450 kW

MAAT4 to firma podejmująca się realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Jednym z największych wyzwań, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, będzie instalacja fotowoltaiczna o mocy 450 kW na dachu zakładu przemysłowego z branży drzewnej.

Należy podkreślić, że będzie to jedna z największych dachowych instalacji fotowoltaicznych w Polsce!

 • Jaką powierzchnię zajmuje instalacja fotowoltaiczna o mocy 450 kW?
 • Jakie moduły są wykorzystywane w dużych instalacjach fotowoltaicznych?
 • Czy duża instalacja fotowoltaiczna pokrywa zapotrzebowanie na energię?

Największa instalacja fotowoltaiczna w Polsce – szczegóły projektu

Poniżej przedstawiamy szczegóły projektu dotyczącego instalacji fotowoltaicznej o mocy 450 kW.

 • Zakres realizacji: projekt pod klucz

MAAT4 oferujemy kompleksowe rozwiązania. W przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy 450 kW wykonamy projekt i realizację, a następnie oddamy instalację do użytku. Nasze zadania będą dotyczyć również serwisowania i zarządzania instalacją.

 • Inwestor

Zakład przemysłowy z branży drzewnej.

 • Moc: 450 kW

Instalacja o mocy 450 KW zajmie aż 2200 m2, co równa się powierzchni prawie 14 boisk do siatkówki. Do wykonania wykorzystamy aż 1200 modułów fotowoltaicznych.

 • Wykorzystane moduły: monokrystaliczne i half-cut

– Moduły monokrystaliczne są wytwarzane z monokryształu krzemu. Charakteryzują się czarnym kolorem oraz są niezwykle wydajne.

– Moduły half-cut, czyli inaczej moduły z ogniwami ciętymi na pół, gwarantują wyższą moc. Powierzchnia ogniwa w tych modułach jest o połowę mniejsza niż w standardowy modułach. Moduły half-cut charakteryzują się lepszymi parametrami sprawności przy zabrudzeniu i przy częściowym zacienieniu, a ponadto gwarantują większą odporność. Straty mocy w ogniwach half-cut są cztery razy mniejsze od strat w tradycyjnych ogniwach.

 • Sposób wykorzystania wyprodukowanej energii: autokonsumpcja + sprzedaż nadwyżek

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 450 kW będzie autokonsumpcyjna, czyli wyprodukowana energia będzie zużywana na miejscu. Nadwyżki będą sprzedawane do sieci elektroenergetycznej.

 • Teren: granice parku krajobrazowego

Instalacja o mocy 450 kW będzie montowana na dachu zakładu przemysłowego z branży drzewnej, który znajduje się na granicy parku krajobrazowego. Dzięki temu instalacja PV wpisze się w klimat, a ponadto będzie działać z korzyścią dla okolicy.

 • Aspekt ekologiczny

Odpowiedzialność ekologiczna jest bardzo ważna. Zrealizowany przez nas projekt przyczyni się do redukcji emisji CO2 o ponad 370 ton na rok. Ekwiwalent posadzonych drzew wyniesie ponad 16 500 sztuk.

 • Jak wygląda instalacja o mocy 450 kW?

Natychmiast po zakończeniu realizacji pochwalimy się zdjęciami, które ukażą, jak ogromna jest instalacja fotowoltaiczna o takiej mocy.

Fotowoltaika dla firm

MAAT4 oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu fotowoltaiki dla firm. Prowadzimy wszystkie formalności, począwszy od projektu, poprzez realizację, aż po serwisowanie i zarządzanie instalacją. Inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną się opłaca – zyskuje się darmową energię i spore oszczędności od pierwszego dnia. Co więcej, firma zyska pozytywny wizerunek w oczach klientów!

Popularne Aktualności Maat4