Maat4 Fotowoltaika

Szukasz oszczędności w prowadzeniu firmy? Zacznij wytwarzać własny prąd z instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika ochroni twój biznes przed ciągłymi podwyżkami cen prądu i dodatkowo uczyni go odpowiedzialnym ekologicznie. Dzięki darmowej energii ze słońca uczynisz biznes bardziej rentownym oraz wyprzedzisz konkurencję.

MAAT4 to gwarancja pełnego wsparcia technicznego, prawnego oraz finansowego, szybki proces realizacji, a przede wszystkim sprawdzone, nowoczesne i niezawodne technologie.

Czy wiesz, że... ...zainstalowanie 1 kW fotowoltaikiredukuje emisję CO2 o ok. 800 kg na rok?

Fotowoltaika dla firm

Odnawialne źródła energii to przyszłość. Panele fotowoltaiczne są opłacalną i co ważne - w pełni ekologiczną inwestycją, która szybko się zwraca i pozwala na spore oszczędności.

Fotowoltaika może uczynić biznes bardziej rentownym. Instalacje montowane na zakładach przemysłowych i siedzibach firm są najczęściej w 100% autokonsumpcyjne, czyli wyprodukowana energia zużywana jest na miejscu. Dzięki temu, że fotowoltaika produkuje energię w godzinach, w których naliczana jest opłata mocowa, to pozwala ją zredukować, co skutkuje niższymi rachunkami za prąd.

Szukając oszczędności w swoim przedsiębiorstwie, warto zacząć od obniżenia rachunków za prąd. Nieustannie wzrastające koszty energii potrafią bardzo obciążyć budżet. Można się przed tym uchronić, wytwarzając własny prąd z instalacji fotowoltaicznej. Przekształcanie energii słonecznej w elektryczną jest rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność.

Fotowoltaika nie tylko uchroni przed podwyżkami cen prądu, ale też wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa – w końcu odpowiedzialność ekologiczna jest dzisiaj bardzo ważna.

MAAT4 to gwarancja pełnego wsparcia technicznego, prawnego oraz finansowego, szybki proces realizacji, a przede wszystkim sprawdzone, nowoczesne i niezawodne technologie. Warto zaufać ekspertom!

MAAT 4 zapewnia wsparcie podczas całego cyklu projektu w tym:

 • Uzyskanie decyzji administracyjnych
 • Projekt instalacji fotowoltaicznej
 • Montaż i uruchomienie
 • Finansowanie
 • Optymalizacja pracy instalacji PV
 • Monitoring 24/7
 • Utrzymanie i zarządzanie (O&M)
 • Ubezpieczenie

Co zyskasz?

 • Stabilną cenę za energię elektryczną z gwarancją produkcji
 • Atrakcyjne finansowanie
 • Pełną obsługę instalacji fotowoltaicznej, w tym monitoring pracy 24/7
 • utrzymanie i zarządzanie (O&M)
 • Ubezpieczenie

Twój biznes jest najważniejszy, dlatego stworzyliśmy model realizacji, który zapewni Ci pełen komfort użytkowania instalacji fotowoltaicznej.

Zalety fotowoltaiki dla firm

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na instalację fotowoltaiczną. Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii niesie za sobą wiele zalet:

 • Częściowa autonomia

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, można zyskać częściową niezależność energetyczną. Panele fotowoltaiczne działają przez cały rok, nie tylko latem. Padające na panele promienie słoneczne są przekształcane w energię elektryczną, a dokładniej w prąd stały. Następnie inwerter przekształca go w prąd zmienny, a więc w taki, z którego korzystamy na co dzień. Własna elektrownia słoneczna gwarantuje częściową autonomię i pozwala wyprodukować energię na potrzeby przedsiębiorstwa. Produkując własną energię elektryczną, firma staje się bardziej odporna na ciągłe podwyżki cen prądu, a tym samym budżet zostaje odciążony.

 • Darmowa energia

Każdy marzy o darmowym prądzie. Fotowoltaika dla firm umożliwia osiągnięcie tego celu. Moduły na dachu lub na gruncie pokrywają zapotrzebowanie na energię. Dzięki instalacji w panele koszty zostaną zredukowane. Firmowe rachunki za prąd nie będą już przerażać. Przy prowadzeniu nawet mniejszej firmy, koszty za energię są bardzo wysokie. Panele PV rozwiązują ten problem.

 • Szybki zwrot

Obecnie cena instalacji fotowoltaicznej jest przystępna. Co ważne, inwestycja szybko się zwraca i niesie za sobą mnóstwo zalet, w szczególności w przypadku instalacji fotowoltaicznych z wysokim wskaźnikiem autokonsumpcji.

 • Niewielkie koszty eksploatacji

Decydując się na panele fotowoltaiczne dla firm, ponosi się niewielkie koszty eksploatacyjne. Instalacja jest w 100% bezpieczna oraz nie wymaga nieustannego nadzoru pracowników. Cały system jest zautomatyzowany. Producenci paneli fotowoltaicznych i falowników oczywiście udzielają gwarancji. Mimo że instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa, zaleca się - szczególnie przy dużych systemach PV - przeprowadzanie corocznych przeglądów serwisowych z udziałem wykwalifikowanych specjalistów.

 • Trwałość

Przy odpowiednim doborze wszystkich komponentów i profesjonalnym montażu, klient ma zagwarantowaną bezawaryjność. Mało tego, taka inwestycja będzie działała przez długie lata. Szacuje się, że panele fotowoltaiczne eksploatuje się przez około 25-30 lat. Przez cały ten okres producenci udzielają gwarancji wydajności.

 • Ekologia

Instalacje fotowoltaiczne są ekologiczne. Obecnie szczególnie istotne jest dbanie o naszą planetę. Ekologiczne rozwiązania możemy wcielać w życie na każdym kroku. Panele fotowoltaiczne są tego najlepszym przykładem. Firmy, które decydują się na ich instalację, produkują własną energię, co jest przejawem troski o ochronę środowiska. Instalacja 1 kW fotowoltaiki redukuje emisję dwutlenku węgla o około 800 kg na rok. Fotowoltaika jest w pełni ekologiczna. Zielona energia to przyszłość!

Fotowoltaika na własność

Zielona energia z własnego źródła.

Przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności, zaprojektujemy i zrealizujemy instalację fotowoltaiczną w Twojej firmie oraz zapewnimy wsparcie w uzyskaniu finansowania. Inwestując we własną instalację fotowoltaiczną zyskujesz energię ze słońca bez opłat, oszczędności od pierwszego dnia jej użytkowania oraz ekologiczny biznes.

MAAT 4 zapewnia wsparcie podczas całego cyklu projektu w tym:

 • Uzyskanie decyzji administracyjnych
 • Projekt instalacji fotowoltaicznej
 • Montaż i uruchomienie
 • Wsparcie w uzyskaniu finansowania
 • Wsparcie promocyjne
panel

Rozwiązania w zakresie fotowoltaiki dla firm

MAAT4 przeprowadzi Twoją firmę przez wszystkie formalności, zaprojektuje i zrealizuje instalację fotowoltaiczną oraz zapewni wsparcie w uzyskaniu finansowania. Inwestując we własną instalację fotowoltaiczną, zyskujesz energię ze słońca bez opłat, oszczędności od pierwszego dnia jej użytkowania oraz ekologiczny biznes.

MAAT4 proponuje następujące rozwiązania w zakresie fotowoltaiki dla firm:

Fotowoltaika na własność

Model EPC, czyli „inwestycja pod klucz”, umożliwia pozyskiwanie ekologicznej energii z własnego źródła. MAAT4 załatwi za Ciebie wszystkie formalności. Zajmiemy się projektem, realizacją instalacji fotowoltaiczną w Twojej firmie oraz zapewnimy wsparcie w uzyskaniu finansowania. Zaletą modelu EPC jest:

- energia ze słońca bez opłat

- ekologiczny biznes

- oszczędność od pierwszego dnia użytkowania

MAAT4 zapewnia wsparcie podczas całego cyklu projektu w następującym zakresie:

 • Uzyskanie decyzji administracyjnych
 • Projekt instalacji fotowoltaicznej
 • Montaż i uruchomienie
 • Wsparcie w uzyskaniu finansowania
 • Wsparcie promocyjne

Fotowoltaika bez inwestycji

Formuła Solar as Service (SaaS), czyli fotowoltaika bez inwestycji, to idealne rozwiązanie dla firm chcących korzystać z instalacji fotowoltaicznej bez ponoszenia wszystkich kosztów od razu. Opcja ta pozwala przekonać się, że instalacja pracuje prawidłowo. Wybierając formułę SaaS, nie musisz się o nic martwić. MAAT4 gwarantuje kompleksowe wsparcie przez cały. Przeprowadzimy Twoją firmę przez cały proces - od projektu, przez realizację, aż do etapu eksploatacji; zapewniając jednocześnie atrakcyjne finansowanie inwestycji.

Zaletą systemu SaaS jest:

- stabilna cena za energię elektryczną z gwarancją produkcji

- atrakcyjne finansowanie

- pełna obsługa instalacji fotowoltaicznej, w tym monitoring pracy 24/7

- utrzymanie i zarządzanie (O&M)

- ubezpieczenie

MAAT4 zapewnia wsparcie podczas całego cyklu projektu, w tym:

 • Uzyskanie decyzji administracyjnych
 • Projekt instalacji fotowoltaicznej
 • Montaż i uruchomienie
 • Finansowanie
 • Optymalizacja pracy instalacji PV
 • Monitoring 24/7
 • Utrzymanie i zarządzanie (O&M)
 • Ubezpieczenie

Harmonogram

StartOfertaProjektOddaniedo użytkuWstępna koncepcjaPodpisanie umowyRealizacjaFinansowanie OfertaProjektPodpisanie umowyStartWstępna koncepcjaRealizacjaOddanie do użytkuFinansowanie

Fotowoltaika dla firm – odpowiedni wizerunek w oczach klientów!

Obecnie działania proekologiczne są istotnym elementem kreowania pozytywnego wizerunku firmy. Koncentracja na tego rodzaju inwestycjach sprawia, że przedsiębiorstwo jest odbierane jako nowoczesne i takie, które dba o środowisko naturalne.

Instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu jest przyjazna dla natury. Pozwala ona wykorzystać odpowiednio grunt lub dach, a przy tym estetycznie się prezentuje. Klient od razu dostrzeże panele fotowoltaiczne, dzięki czemu będzie wiedział, że dana firma inwestuje w nowoczesne rozwiązania i idzie z duchem czasu, więc warto z nią nawiązać współpracę.

Panele fotowoltaiczne dla firm – inwestycja, która się opłaca

Panele fotowoltaiczne dla firm sprawdzą się w każdej sytuacji. Zapewnią one dużą niezależność energetyczną i zredukują koszty.

Jeśli planujesz rozwój swojego przedsiębiorstwa, a tym samym firma będzie zużywała większą ilość energii elektrycznej, to warto zainwestować w większą instalację fotowoltaiczną. Pamiętaj, że nie wymaga ona ciągłego serwisowania i jest trwała. Nie generuje dodatkowych kosztów. Pomyśl o przyszłości swojej firmy, w tym również o kosztach. Jednorazowa inwestycja w fotowoltaikę sprawi, że wzrastające rachunki za prąd nie będą miały tak istotnego wpływu na budżet w Twojej firmie. Pozyskane oszczędności mogą zostać przeznaczone na rozwój przedsiębiorstwa.

Coraz więcej firm decyduje się na fotowoltaikę, a poszczególne banki proponują klientom szereg opłacalnych i preferencyjnych rozwiązań umożliwiających sfinansowanie inwestycji. Przedsiębiorcy mogą też finansować fotowoltaikę leasingiem – instytucje specjalizujące się w tym temacie proponują zarówno leasingi operacyjne, jak i finansowe. Prócz tego, można również skorzystać z różnych dofinansowań. Już teraz pomyśl o przyszłości swojej firmy i zacznij korzystać z darmowego prądu!