Warning: Use of undefined constant is_single - assumed 'is_single' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /autoinstalator/wordpressplus/wp-content/themes/maat4/index.php on line 18

Przebudowa i renowacja Pałacu Czapskich – siedziby ASP w Warszawie

ASP realizacje MAAT4

W ramach projektu „Akademia otwarta – przebudowa i renowacja Pałacu Czapskich  – siedziby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na potrzeby działalności kulturalnej i edukacji artystycznej” spółka Maat4 wykona roboty w zakresie instalacji elektroenergetycznych i teletechnicznych. Budynek powstał jako pałac w końcu XVII wieku i jest objęty ochroną konserwatorską,. Był siedzibą wielu znanych rodzin arystokratycznych, a do roku 1912 znajdowały się w nim Zbiory Biblioteki Ordynacji Krasińskich. Budynek ulegał wielokrotnym przebudowom, a podczas II wojny światowej został poważnie zniszczony.

Inwestycja nie obejmuje zmiany bryły budynku, a przebudowę wnętrz – uporządkowanie podziału pomieszczeń i usunięcie wtórnych naleciałości, dostosowanie do obecnych przepisów i potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę stolarki okiennej oraz zmianę zagospodarowania terenu. O szczególnym i unikalnym znaczeniu inwestycji świadczy fakt, że po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej w ramach realizacji prac dojdzie do odgruzowania piwnic w zachodniej części korpusu głównego budynku i w północno-zachodnim ryzalicie.

Głównym wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum Erekta Budownictwo Specjalistyczne Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe „IZOLBUD” Sp. z o.o.

Prace Maat4 obejmują instalacje elektryczne, w tym: elektroenergetyczne przyłącza niskiego napięcia, rozdzielnicę główną, trasy kablowe, wewnętrzne linie zasilające, zasilanie urządzeń sanitarnych, wentylacji, klimatyzacji, zasilanie urządzeń bezpieczeństwa pożarowego, klap oddymiających, gniazd ogólnych i komputerowych, oświetlenie, instalację odgromową, elektryczną w pomieszczeniach węzła cieplnego oraz instalacje teletechniczne, w tym: teleinformatyczne, systemu przyzywowego, systemu sygnalizacji pożaru, sygnalizacji włamania i napadu, systemu kontroli dostępu, systemu monitoringu wizyjnego, wykonanie zabezpieczenia przeciw pożarowego.

Planowane zakończenie prac – Q2 2020.

ASP realizacje MAAT4

Luty 25th, 2019

Posted In: Aktualności