Aktualności

10.12
2019

Maat4 z kolejnym dużym kontraktem na instalacje elektry[...]

Maat4 wykona instalacje elektryczne i teletechniczne w powstającym w Warszawie nowoczesnym centrum biurowo-konferencyjnym Baletowa Business Park. Inwestorem kompleksu jest jeden z największych w Polsce dostawców usług telekomunikacyjnych – Polkomtel, należący do Grupy Cyfrowy Polsat. Inwestycja operatora będzie składała się z dwóch budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 25 tys. m2.

Zakres elektryczny wykonywany przez Maat4 pozwoli na sprawne funkcjonowanie wszystkich urządzeń zasilanych energią elektryczną i obejmuje w szczególności instalacje silnego i niskiego napięcia, oświetlenia, tras kablowych, dystrybucji energii oraz zasilania gwarantowanego.

Z kolei instalacje teletechniczne zapewnią wysoki standard obiektów oraz wykorzystywane będą do automatyzacji sterowania i zarządzania systemami w budynkach. Bezpieczeństwo obiektu i użytkowników zapewnią: systemy kontroli dostępu, telewizji dozorowej oraz sygnalizacji włamania i napadu. Nad ochroną pożarową czuwać będą systemy sygnalizacji pożaru, detekcja niebezpiecznych gazów oraz system gaszenia w pomieszczeniach serwerowni. Warto podkreślić, że Maat4 w ramach odrębnej umowy przygotowywał także dokumentację projektową tych instalacji.

Zakres teletechniczny obejmuje m.in. okablowanie strukturalne i światłowodowe, instalację domofonową, systemy audio-wideo oraz automatykę budynkową BMS.

Najemcą jednego z budynków, gdzie prace zakończą się w trzecim kwartale 2020 roku będzie inny znany operator telekomunikacyjny – spółka Netia S.A., również należąca do Grupy Cyfrowy Polsat.

 

Baletowa Business Park

24.06
2019

Firma MAAT4 uzyskała świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego

Po wielomiesięcznym postępowaniu Departament Ochrony Informacji Niejawnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego  przyznał nam świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego w następujących stopniach:
– Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego drugiego stopnia potwierdzające zdolność do przetwarzania informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ,,POUFNE”.

– Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego trzeciego stopnia potwierdzające zdolność do przetwarzania informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ,,TAJNE”

– Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego potwierdzające zdolność do przetwarzania informacji niejawnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oznaczonych klauzulą ,,NATO SECRET”

– Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego potwierdzające zdolność do przetwarzania informacji niejawnych Unii Europejskiej oznaczonych klauzulą ,,SEVRET UE/EU SECRET”

– Świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego potwierdzające zdolność do przetwarzania informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ,,ESA SECRET”.

17.10
2018

Paweł Jaguś uczestnikiem debaty Europejskiego Kongresu [...]

Prezes Zarządu Maat4 – Paweł Jaguś uczestniczył w debacie podczas najważniejszego wydarzenia dla firm z sektora MŚP – Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie odbyło się w dniach 17 – 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutowały najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. Panel dyskusyjny, w którym uczestniczył przedstawiciel naszego Zarządu podejmował temat barier komunikacyjnych i różnic kulturowych w biznesie. Temat jest interesujący, bowiem umiejętnie prowadzona komunikacja wewnątrz firmy, komunikacja z klientami oraz partnerami biznesowymi odgrywa ważną rolę w budowaniu wizerunku każdego przedsiębiorstwa. W debacie uczestniczyły zarówno osoby ze świata nauki, jak i biznesu.

25.06
2018

Dom Mikołaja Kopernika otwarty dla zwiedzających !

Wystawa została zrealizowana przez MAAT4 wspólnie ze spółką Expo Factor, należącą do grupy kapitałowej FACTOR. Muzeum mieści się w dwóch gotyckich kamienicach kupieckich, z których jedna jest uznawana za miejsce narodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Aranżacja utrzymana jest w konwencji historycznej, nawiązującej do przełomu wieku XV i XVI. Więcej informacji w zrealizowanych kontraktach – zakładka REALIZACJE

26.04
2018

MAAT4 na targach zabezpieczeń SECUREX w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie branży zabezpieczeń w Polsce i Europie Środkowej. Uczestniczyliśmy w targach wspólnie z naszym partnerem technologicznym w zakresie systemów zabezpieczeń – firmy AxxonSoft. Podczas czterech dni targów prezentowaliśmy zwiedzającym zintegrowany system bezpieczeństwa na przykładzie dużego obiektu w trakcie realizacji oraz mieliśmy okazję przedstawienia swojej oferty wśród najlepszych przedstawicieli branży zabezpieczeń.

26.04
2018

MAAT4 otrzymał certyfikat partnerski Schneider Electric[...]

Podczas tegorocznego spotkania partnerów Schneider Electric Polska, firma MAAT4 otrzymała certyfikat autoryzowanego partnera w zakresie integracji systemów budynkowych. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia podsumowano współpracę z firmami partnerskimi oraz zaprezentowano plany rozwoju Schneider Electric na kolejny rok. Certyfikat autoryzacyjny jest potwierdzeniem wysokich kompetencji pracowników MAAT4 z technologii automatyki budynkowej oraz efektywnej współpracy przy kontraktach, które spółka zrealizowała w ostatnim czasie.